Da Vinciho obraz se prodal za miliardy. Záhadný kupec odhalen!

Aukce obrazu Leonarda Da Vinciho skončila rekordem

Slavný obraz legendárního italského malíře bude brzy vystaven v muzeu. Stane se exponátem v nově otevřeném muzeu Louvre. O jeho kupci se toho ví velmi málo. Princ se totiž drží stranou veřejnosti. Do aukční síně Christie’s v New Yorku ho z počátku nechtěli ani pustit.

Zaměstnanci aukční síně měli k princi velkou nedůvěru, i když složil zálohu 100 milionů dolarů, tedy téměř 2,2 miliardy korun. Bader musel vysvětlit, kde vzal tolik peněz a v jakém je vztahu s královskou rodinou. Bader vysvětlil, že pracuje jako realitní makléř a je jedním z pěti tisíců saúdských princů.

Princ zakoupil obraz Ježíše Krista, i když jeho země ctí silně ortodoxní a konzervativní islám. Obraz bude vystaven v hlavním městě Spojených arabských emirátů Abu Zabí v novém muzeu Louvre.

Obraz Salvator Mundi vznikl kolem roku 1505. Kristus je na olejomalbě na ořechovém dřevě oblečen do renesančního oděvu, pozvednutou pravou rukou uděluje požehnání a v levé drží křišťálovou kouli.

Na reportáž o prodeji obrazu se podívejte zde:

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek