D4 uzavřely dvě nehody: Dodávka se otočila na bok, auto na střechu!

Jízda v protisměru

„Obě nehody se staly blízko u sebe u křižovatky u Mníšku pod Brdy. Dodávka se při nehodě převrátila na bok, osobní auto nejprve najelo do stráně a pak se převrátilo na střechu na dálnici,“ řekl TN.cz krátce před středeční 16. hodinou mluvčí hasičů Ladislav Holomčík.

Po 16. hodině dodal, že dodávku se nakonec podařilo otočit na kola pomocí navijáku a že přivolaní hasiči pomohli i s jejím naložením na vůz odtahové služby.

Doplnil, že situaci na místě výrazně zkomplikoval fakt, že dodávka převážela stroj vážící přes půl tuny, takže její převrácení na kola a odtažení bylo mnohem náročnější, než je u podobných nehod běžné.

„Kolegové nejprve přetočili zpět na kola osobní auto a odtlačili ho do odstavného pruhu, aby mohli provést úklid vozovky,“ vysvětlil Holomčík, podle kterého je doprava na místě odkláněna na vedlejší silnici.

Policejní mluvčí Jana Dětská doplnila, že nehody se obešly bez zranění, podle portálu dopravniinfo omezení na místě potrvá minimálně do páté hodiny odpoledne.

Na dálnici D4 se vážnější nehoda stala už ve středu v osm hodin ráno, když se v opačném směru po smyku převrátilo přes střechu osobní auto.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek