Cukr je nejlevnější za 3 roky! Lidé nakupují ve velkém, plní kufry aut

Tankování

Hospodyňky už se můžou těšit, co všechno na Velikonoce napečou. Některé už si dělají velké zásoby cukru, plní kufry aut a brousí si zuby na mazance a beránky. „Peču pro sebe, peču pro dceru, pro maminku. Buchty kynuté, koláče, štrůdly,…“ těší se jedna ze zákaznic.

V Karlových Varech kilogram cukru krupice seženete v obchodech za 20 korun. A když je v akci – dokonce za pouhou desetikorunu. Ekonomové sledující ceny v maloobchodě zlevňování cukru registrují už od průběhu loňského roku. „Cena cukru se pohybovala v dubnu přibližně 22,40 za kilogram. V listopadu a v prosinci byla cena o 30 procent nižší – na úrovni 15,50,“ řekla mluvčí společnosti Nielsen Mária Hukelová.

A zatímco ceny cukru klesly, výrobky, které obsahují cukr, nikoliv. A podle obchodních řetězců dodavatelé výrobky zatím zlevňovat nechtějí. Čokoládovnám a cukrářským firmám náklady na výrobu klesly jen minimálně. Zlevňovat nemohou a zřejmě nebudou.

„Narostly ceny ostatních dalších surovin. Vejce, tuky, šlehačka obrovským způsobem, máslo. A cukr je malá část ve výrobě oproti ostatním surovinám, ba naopak, potřebovali bychom zdražit,“ řekla spolumajitelka cukrářské firmy Věra Ondrová. Obchodní řetězce se přesto snaží o cenách výrobků s dodavateli ještě vyjednávat.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek