Čtyřka pro novou sezonu! Seriál MotoGP už zná nové tváře

Franco Morbidelli

Italský motocyklový příslib do budoucna či možný nástupce Valentina Rossiho. V takovéto rovině se poslední dobou mluví o tomto mladém Italovi. Jezdec týmu Estrella Galicia VDS si letos s předstihem již v Malajsii zajistil titul šampiona Moto 2.

http://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/440xX/Nov2017/2067538.jpg?d41d

Morbidelli je tak prvním italským mistrem v druhé nejsilnější třídě od roku 2008, kdy tehdejší kategorii do 250 ccm vyhrál krajan Marco Simoncelli. Novopečený mistr světa však zaměstnavatele měnit nemusí. Spolu s Thomasem Lüthim bude tvořit nové jezdecké duo u stejné stáje o kategorii výš.

Thomas Lüthi

Velezkušený Švýcar se premiéry na motorce s obsahem 1000 cm3 dočká po 16 letech čekání. Upozornil na sebe hlavně v průběhu letošní sezony, kdy se mu podařilo vybojovat deset pódiových umístění a až do předposledního závodu se pral o titul s Francem Morbidellim.

http://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/440xX/Nov2017/2067545.jpg?d41d

Jeho snažení ale definitivně překazil vážný pád během kvalifikace v Sepangu. Lüthi nebyl schopný nadále v závodním víkendu pokračovat a jeho mistrovské naděje vzaly rychle za své. Jejich rivalita tím ale rozhodně nekončí. Na závodníka ze země helvetského kříže čeká od nové sezony působení u stáje Estrella Galicia VDS, kde mu bude týmového parťáka dělat právě již zmíněný Ital Franco Morbidelli.

Takaaki Nakagami

Rodák z Čiby a dlouholetý jezdec Hondy se po šesti letech strávených v seriálu Moto 2 posouvá do nejvyšší kategorie. U týmu LCR Honda bude doplňovat ostříleného Cala Crutchlowa. Nakagami si doposud v kariéře připsal dvě vítězství a čtrnáct pódiových umístění.

http://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/440xX/Nov2017/2067544.jpg?d41d

Minulá sezona byla doposud jeho nejpovedenější. V ročníku 2016 skončil na celkovém šestém místě. Letos posbíral Nakagami 128 bodů a před posledním závodem ve Valencii hájí sedmé místo.

Xavier Simeon

Jezdeckou posilu hlásí i španělský tým Reale Avintia Ducati. Xavier Simeon se po osmi nevýrazných letech v nižší kategorii posouvá mezi závodnickou smetánku. Leckoho mohla tato akvizice překvapit. Belgičan jen jednou v kariéře vyhrál závod a na stupních vítězů stál všehovšudy jednou.

http://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/440xX/Nov2017/2067540.jpg?d41d

Spekuluje se, že hlavním důvodem postupu výš by měl být silný sponzor. Ať tak či onak, k dispozici bude mít pro příští sezonu rok starý prototyp Ducati Desmosedici GP17.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek