Chytrá televize s Androidem vás může odposlouchávat: používáte ji?

Zloděj Tomášova mobilu - 4

K odposlechu může dojít vložením kódu do jakékoli aplikace Android TV, zjistila na základě testu společnost PenTestPartner. Společnost test provedla na televizoru Sony Bravia, u něhož se snažila zjistit možnost odposlechu, jak tomu bylo u chytrých televizorů Samsung, uvedl Televizniweb.

V roce 2015 samotný výrobce televizorů Samsung informoval a upozorňoval na možnost odposlechu diváků přes obrazovkou. Následné informace mohli být předány třetí straně.

Úspěšný test společnosti PenTestPartner na televizoru Sony Bravia byl proveden vložením aplikace, která následně nahrála na pozadí vše, co zaslechla a poté přepsaný text umožňovala odeslat kamkoli. Sice pro test musel být připojen i mikrofon, avšak u dnešních Smart TV jsou mikrofony v televizorech již zabudované, takže není pro útočníky problém vás odposlouchávat.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek