Chřipka dál sílí, nemocných už je nejméně 200 tisíc! A bude hůř

MHD Bratislava

A podle hygieniků bude nemocných ještě dál přibývat. Epidemie má dopad i na ekonomiku – podniky, které se musejí obejít bez nemocných zaměstnanců, denně přicházejí zhruba o 10 miliard korun.

Za poslední týden přibyla zhruba desetina nemocných. Lékaři hlásí téměř 1900 případů na 100 000 obyvatel. Chřipka řadí například i v USA, kde udeřila nejsilněji za uplynulých deset let.

Že nemocných chřipkou přibývá, poznají i prodavačky v obchodech – na dračku totiž jdou pomeranče, citrony, zázvor a další protichřipkové propriety.

Nejvíc nemocných přibylo mezi dospělými od 25 do 59 let. Nejhůř je na tom Liberecký, Moravskoslezský a Středočeský kraj.

Chřipková epidemie má dopad i na zaměstnavatele – firmy v celé republice kvůli nemocným zaměstnancům denně přijdou o deset miliard korun.

Ročně Češi promarodí v průměru 70 milionů dnů a každý třetí na neschopence stráví více než měsíc.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek