Cesta domů se protáhla, cyklista jel 500 kilometrů špatným směrem

Smrtelná nehoda cyklisty na Uherskohradišťsku

Přesně to se stalo nejmenovanému chudému dělníkovi z Číny, který na bicykl sednul, aby to domů stihnul do Čínského Nového roku.

A měl před sebou opravdu dlouho cestu – závratných 1700 kilometrů, píše BBC. Jenže po 500 kilometrech přišla tvrdá rána – Číňan totiž zjistil, že jede už skoro měsíc špatným směrem.

A to ještě jen díky tomu, že ho kontrolovala policejní hlídka. Když muži zákona zjistili, jaká smůla dělníka potkala, slitovali se a složili se dezorientovanému cyklistovi na vlakovou jízdenku.

Podle čínských médií nebyl muž příliš gramotný a nedokázal se tak vyznat v mapách – při své cestě se tak musel spolehnout na rady lidí, které potkal. Zmínění policisté ho zastavili proto, že na kole najel na dálnici, kde neměl co dělat.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek