Češi vzali před Dušičkami polské tržnice útokem. Pochvalují si cenu

Anketa

Tržnice v polské Kudowě se specializuje na českou klientelu, nápisy tu jsou vesměs v češtině a platit se tu dá i korunami. Projít kilometry úzkých uliček není nic pro ty, kteří se neradi mačkají. Polští trhovci už za roky, co tu prodávají, lákají nakupující českými slůvky a jak říkají, vše se dá sehnat levněji.

„Je tu víc Čechů než Poláků. Je tu levněji,“ láká polská trhovkyně. Nakoupíte tu vlastně všechno, od cukrovinek, přes záclony, oblečení, dětské hračky až po disky na kola.

Hlavně o dušičkovém víkendu není kde zaparkovat a cestovky z celé republiky tam pořádají zájezdy. Lidem ani nevadí, že jen za cestu zaplatí stovky korun a vstávají uprostřed noci.

Právě o včasný příjezd jde především, ještě před otevřením tržnice jsou totiž parkoviště beznadějně zaplněná a doprava už na příjezdové cestě přes nyní opravovaný Náchod stojí.

„Vzhledem k vytváření kolon na vysokovském kopci policisté dávkovaně odklánějí tranzitní dopravu na Trutnov,“ řekla TV Nova mluvčí královéhradeckých policistů Šárka Pižlová.

Trhovci si mnou ruce, stejný nával nákupůchtivých Čechů čekají ještě o příštím víkendu a pak znovu před Vánocemi.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek