Část města odřízli od světa! Lidé se auty ani nedostanou domů

Nedostavěný most na D7 se bude bourat

Několik majitelů rodinných domů ve frýdeckomístecké části Skalice má už tři měsíce uzavřenou příjezdovou cestu. Radnice totiž v lednu po poslední kontrole uzavřela mostek přes místní potok, který byl v havarijním stavu.

Jeho oprava je ale v nedohlednu, přestože město nechalo zpracovat projektovou dokumentaci. „Řešíme několik překážek, tou jednou je požadavek na přeložku vodovodu, vede v těsné blízkosti mostku a s tím souvisí další problém s pozemky,“ vysvětlila mluvčí města Jana Matějíková.

O to horší je, že přes most vede jediná příjezdová komunikace. Když se na ní v lednu objevily značky se zákazem vjezdu, občané se přes most s auty neměli jak dostat. Podle města neexistuje ani žádné provizorní řešení. Se svými vozidly mají lidé parkovat ještě před uzavřeným mostem. Jenže tam pro změnu podle místních chybí parkovací místa.

Most může být podle tamních obyvatel uzavřený i několik let, proto zátarasy se zákazem vjezdu odstranili a s auty po něm na vlastní nebezpečí jezdí dál.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek