Bývalý šéf ZOO nenastoupil do věznice, musela ho zadržet policie

Telefonní budka

Podnikatel a bývalý majitel táborské zoo měl podle informací televize Nova nastoupit do vězení šestého prosince. Nestalo se tak, a tak si pro něj přijeli muži zákona domů. Libora Hrubého policie zadržela v místě jeho bydliště a přepravila sem do vazební věznice v Českých Budějovicích.

„Vzhledem k tomu, že se ptáte na konkrétní osobu, není možno k ní ani tuto informaci potvrdit ani vyvrátit,“ sdělil policejní mluvčí Jiří Matzner.

„Měl mít teď soud i v mé věci tento týden, jednání bylo odročeno, že je po nějaké operaci, tak nevím, jestli je to důsledek nějakého vyhýbání. Nicméně do výkonu ještě nenastoupil,“ komentoval případ jeho bývalý spolupracovník Ladislav Novotný.

Krajský soud v Českých Budějovicích poslal v březnu za podvod Hrubého na pět let za mříže. Tento rozsudek v srpnu potvrdil i pražský vrchní soud. Podnikatel si na provoz zoologické zahrady půjčil od různých věřitelů více než deset milionů korun, peníze ale nevrátil. Už před dvěma lety přiznal, že zoologická zahrada je v úpadku. Svou vinu odmítl.

„Nebylo to z toho důvodu, jak mi bylo kladeno za vinu některými novináři,že se nepovedl můj podnikatelský záměr nebo že jsme něco dělali špatně,“ sdělil po rozsudku Hrubý.

Před soudy tvrdil, že peníze chtěl splatit prodejem pozemků v zoologické zahradě. Soudci mu ale neuvěřili. Trest si má odpykat ve věznici s mírnějším režimem. Než bude rozhodnuto, která to bude, zůstane ve vazbě v Českých Budějovicích.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek