Bývalého hráče Sparty zavraždili. V rodné zemi bránil své auto

Griffitthse, který si v posledních letech fotbalem vydělával v Maďarsku, chtěli lupiči ukrást jeho automobil Mercedes.

Podle zpráv webu koaci.com se někdejší člen výběru do 23 let reprezentace Pobřeží slonoviny dostal do konfliktu se dvojicí mužů. A poté, co se nechtěl vzdát, vytáhli útočníci pistoli a Griffithse zastřelili.

„Útočník Georges Henri Griffiths, který v roce 2012 hostoval v kádru sparťanské rezervy, ve čtvrtek tragicky zahynul v Abidjanu, když se podle zahraničních zdrojů snažil bránit ozbrojené loupeži svého vozu,“ zmiňuje tragickou událost i web pražské Sparty. A zároveň přidal kondolenci. „Klub AC Sparta Praha vyjadřuje upřímnou soustrast pozůstalým.“

Zdravotníci, kteří dojeli na místo činu už fotbalistovi, který prošel i akademií pražské Sparty, pomoci nedokázali.

Georges Griffiths strávil ve Spartě jednu sezonu a za juniorský tým odehrál 4 zápasy. V té době s ním v kabině seděli Pavel Kadeřábek, Matěj Hybš, Martin Frýdek, Jan Sýkora nebo brankář Milan Švenger. V roce 2013 pak odešel do maďarského Diosgyöru.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek