Brutální útok v jihlavské zoo! Malé děti ukamenovaly plameňáka

Samice nosorožce bílého Nola

Tři výrostci v pátek krátce po poledni přelezli plot zoologické zahrady a vnikli do výběhu plameňáků. Na skupinu zvířat házeli klacky a kameny. Dva ptáky přitom zranily a jednoho z nich, samce, který měl podle ošetřovatelů vysokou cenu, ukopali!

Plameňákovi způsobili otevřenou zlomeninu nohy, a zraněný opeřenec vykrvácel. Další z plameňáků je pohmožděný a ošetřovatelé zatím neví, jestli se po útoku zvládne zotavit.

Ošetřovatelé se snažili výrostky pronásledovat, ti utekli do přilehlého lesoparku. Naštěstí je operační středisko městské policie našlo na kamerách a na místo vyslalo hlídku. Strážníci mladé delikventy zadrželi na Jakubském náměstí v centru města.

„Kdo by čekal od těch spratků třeba nějakou lítost, ten by se divil,“ řekl webu Blesk.cz mluvčí Zoo Jihlava Martin Maláč. Podle něj se výrostci odmítli s hlídkou městské policie bavit, sdílnější byli až ve chvíli, kdy si je převzali policisté.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek