Brutální šikana! S chlapcem (13) z Teplicka spolužák házel o zem

2089183

Na videu s chlapcem jeho spolužák mlátí o lavici. Pak s ním praští o zem. Násilí pokračuje. Pevně ho sevře a drží v kravatě. Matka napadeného chlapce je přesvědčená, že jde o šikanu.

„Ten kluk toho prožívá dvakrát, třikrát do týdne. Ponižování, urážky, nadávání, ničení pomůcek, házení věcí do odpadkového koše,“ popisuje šikanu chlapcova matka.

Chlapec policistům řekl, že jej spolužáci švihali pravítkem přes záda tak hodně, až mu tekla krev a nemohl si sundat tričko. Podle matky je obětí šikany už dlouhodobě, prakticky od první třídy má být terčem útoků.

Chlapec trpí poruchami pozornosti a učení. V kolektivu děti vyčnívá. I to je možná důvod, proč mu měli spolužáci ubližovat. Škola podle matky selhala.

„Video bylo jednoznačné. Budu podle toho taky žáky příslušně trestat,“ slíbil ředitel ZŠ v Oseku Luboš Čapek. Podle policejní mluvčí Ludmily Světláková se podezřením z šikany nadále zabývají i tepličtí policisté.

Podle lékařské zprávy chlapec začíná trpět psychickými problémy. Podle odborníků může dlouhodobá šikana zanechat trvalé následky.

„Může to mít vliv i na jeho budoucí život. Třeba v dospělosti, v zaměstnání, kdy bude nadměrně uznávat autoritu. Nebude se umět bránit,“ vyjmenovává možné důsledky psycholog Sáva Arabadžiev.

Případem se zabývají i sociální pracovnice a zajímá se o ně školní inspekce. Pokud policie zjistí, že byl spáchán trestný čin, do případu se zapojí soud pro mládež. Ten může nezletilému agresorovi uložit dohled probačního úředníka, případně nařídit jiná výchovná opatření.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek