Boj o každou minutu: V hořícím autě zůstal zaklíněný člověk!

Hustý provoz - 1

K nehodě dvou osobních vozů u Radiměře vyjížděly složky Integrovaného záchranného systému v 11:28. Při příjezdu hasičů na místo bylo jedno auto v plamenech, uvnitř navíc zůstal zaklíněný řidič.

„Hasiči ze zasaženého vozu Škoda Felicia museli vyprostit zaklíněnou osobu, která byla následně předána do péče zdravotníků,“ potvrdila zásah mluvčí hasičů Vendula Horáková. Hasiči se následně mohli pustit do boje s plameny, které Škodu Felicii téměř pohltily.

Druhé vozidlo Volkswagen Tiguan skončil po střetu na střeše.Silnice musela být po dobu zásahu zcela uzavřena. Převrácený Volkswagen odvezla odtahová služba, ohořelý vrak bude odstraněn až následně.

„Na místo se dostavila vyšetřovatelka hasičů, která zjistila, že plameny způsobily škodu za zhruba 15 tisíc korun a škoda způsobená dopravní nehodou je předběžně vyčíslena na 1,2 milionu korun,“ doplnila Horáková.

Velmi kuriózní vyprošťování zažili hasiči v neděli. Automobil v Lupenici vylétl ve večerních hodinách ze silnice, narazil do sloupu veřejného osvětlení a zůstal na něm viset.

„Hasiči museli vozidlo na sloupu zajistit proti dalšímu pohybu, poškozený sloup provizorně přikryli a dokonce bylo nutné vypnout veřejné osvětlení v obci,“ uvedla tisková mluvčí Martina Götzová.

Na pomoc musel vyrazit speciální vyprošťovací automobil z rychnovské stanice. Po náročném sundávání auta museli hasiči navíc zajistit sloup. Jednotka hasičů ho pro jistotu uřízla. Na stanici se hasiči vrátili až po dlouhých hodinách.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek