Bistro uzavřeli kvůli švábům. Je jich tam tolik, že nejdou vyhubit!

Uzavřené bistro v centru Brna

Potravinářská inspekce varuje, že některé restaurace v Česku nedodržují ani základní hygienické předpisy. Každý rok inspektoři zavřou více než 100 provozoven. Jeden z nejvážnějších prohřešků teď řeší v Brně – kuchyně asijského bistra Dragon byla plná švábů.

„Inspektoři při kontrole nalezli spoustu lezoucího hmyzu,“ potvrdil mluvčí SZPI Pavel Kopřiva. Bistro proto okamžitě uzavřeli a při důkladné kontrole zjistili, že kromě hejna švábů padala přímo do jídla omítka ze stropu.

Švábů bylo v kuchyni tolik, že ani po třech dnech od uzavření se nepodařilo uvést občerstvení znovu do provozu. Zaměstnanci potřebovali na úklid chirurgické rukavice.

Asijské bistro zůstane uzavřené, dokud se nepodaří všechen hmyz vyhubit a inspekce nepotvrdí, že jídlo, které se tady vaří, je nezávadné. S podobnými případy se inspektoři setkávají několikrát do týdne. „Za posledních dvanáct měsíců jsme zavřeli 150 provozoven, dodal Kopřiva.

Inspektoři doporučují lidem pečlivě vybírat, kde se stravují. Myší trus v kuchyni není nic výjimečného, běžně inspektoři nacházejí shnilé maso, plesnivou zeleninu a olej přepálený tolikrát, že by se nehodil ani k mazání dveří. Vrcholem všeho pak byla pražská restaurace, ze které si šéfkuchař udělal jatka. Živé kachny zabíjel přímo v kuchyni.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek