Bezpečnost na internetu: Své peníze ochráníte několik zásadami

Čím topíte - ilustrační

Denně spravuje svůj účet přes internet minimálně každý čtvrtý klient, aspoň jednou týdně dokonce polovina z nich. Pokud chcete uchránit své peníze, dbejte na jejich bezpečnost.

Pro přihlášení do internetového bankovnictví používejte pouze bezpečný počítač chráněný antivirem. Ideálně byste se měli vyhnout internetovým kavárnám, knihovnám apod.

Přihlašujete-li se do účtu i mimo domov, využívejte jenom důvěryhodné připojení k internetu.

Pozor na falešné weby. V příkazovém řádku prohlížeče hledejte „https“ v zeleném poli a obrázek zámečku, znamená to zabezpečenou stránku.

Chraňte svoje hesla, uživatelská jména i PIN kódy. Nikdy je nikomu nesdělujte, neukládejte do prohlížeče ani nezapisujte do telefonu. Pravidelně je měňte a nevolte ta „provařená“ typu 123456. A pamatujte, že banka od vás nebude nikdy chtít zaslat heslo. NIKDY.

Nestahujte z internetu žádné neznámé soubory nebo programy a neotvírejte podezřelé e-maily, raději je rovnou smažte.

Po ukončení práce v internetovém bankovnictví se vždy odhlaste.

Při podezření na možnost zneužití vašich přístupových údajů službu raději ihned zablokujte.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek