Bezdomovec našel šek na stovky tisíc! Podívejte, co s ním udělal

Václav Šíma,

Realitní makléřka Roberta Hoskieová ztratila v americkém městě New Haven, kde působí, šek na 10 tisíc dolarů (přes 200 tisíc korun). Stalo se tak ve středu ráno, až do osudného telefonátu o tom ale neměla ani tušení, píše portál NH Register.

Šek našel Elmer Alvarez, který žije na ulici. I přesto se ho bezdomovec rozhodl nenechat a přinesl cenný papír na policii. Strážníci Robertě zavolali a o všem informovali. O den později se realitní makléřka vydala Elmera najít.

Pátrání a dojemné setkání vysílala Roberta v přímém přenosu na facebooku. Více než dvacetiminutové video zhlédlo za jediný den více než 24 tisíc lidí. „Je mi jedno, co se říká. Na tomhle světě je spousta dobrých lidí. Netuším, kdo to je, ale musí být dobrý,“ prohlásila Roberta.

Elmer vysvětlil, že chtěl udělat správnou věc – bez ohledu na vlastní prospěch. „Věřím v boha a moje víra je to, co mě pohání. A věřím, že dobro přináší další dobro, které se vám pak vrátí,“ zdůvodnil své rozhodnutí šek vrátit.

A měl pravdu – Roberta totiž Elmerovi předala jiný šek. Není jasné, na kolik dolarů byl vypsaný, ale údajně to stačí, aby si Elmer našel bydlení. Dojatý bezdomovec se také svěřil, že už si hledá práci a chce se ze zoufalé situace dostat.

I Roberta totiž v minulosti žila na ulici, a tak se dokázala do Elmerovy situace vcítit. Před několika lety se ale vzepřela osudu a našla si práci jako realitní makléřka. Poté vybudovala vlastní úspěšný podnik a pro místní obyvatele je velkou inspirací.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek