Bartík je svině, rozohnil se Zeman. Za lži o rakovině chce pět milionů

Miloš Zeman - prezident

Prezident Bartíka ve čtvrtek na Barrandově označil za svini, a to kvůli údajně lživým výrokům o tom, že Miloš Zeman má rakovinu v pokročilém stadiu a zbývá mu maximálně sedm měsíců života. Kromě omluvy po něm bude chtít i pět milionů korun.

Peníze by poté Zeman věnoval na Klokánky. Trestní oznámení podal Hrad ve středu. „Ve věci lživých tvrzení S. Bartíka bylo dnes podáno prostřednictvím právního zástupce pana prezidenta trestní oznámení pro podezření z trestného činu pomluvy, dále pak žaloba na ochranu osobnosti a návrh na předběžné opatření soudu, aby S. Bartík informace stáhl a dále je nerozšiřoval,“ napsal na facebooku mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Částka pět milionů, kterou Zeman žádá, není náhodná. „Víte proč zrovna pět miliónů korun? Protože tu byl jiný případ útoku – jmenovalo se to Václavka a Dášenka,“ vysvětlil Zeman na Barrandově. Připomněl tak soudní spor někdejšího prezidenta Václava Havla, který za karikaturu na billboardu požadoval deset milionů korun. Soud mu nakonec přiznal polovinu.

Spekulace o špatném zdravotním stavu prezidenta opakovaně vyvracel jeho ošetřující lékař Miloslav Kalaš. „Současný zdravotní stav pana prezidenta po kontrolních, klinických i laboratorních vyšetřeních v žádném případě nepotvrzuje lživé informace o jeho vážném zdravotním stavu. Jedná se o zcela vymyšlené, ničím nepodložené zprávy,“ zní Kalašovo oficiální prohlášení, které uveřejnil Hrad na svých stránkách.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek