Babiš začne vyjednávat o koalici. Sejde se s Tomiem Okamurou

Babiš - kandidáti

Zástupci Pirátů na včerejším jednání s hnutím ANO požadovali funkci místopředsedy Sněmovny a předsedy výboru pro bezpečnost. Spolupráci s ANO i tichou podporu vlády, kterou by ANO sestavilo, razantně odmítli.

Piráti s hnutím ANO debatovali také o předsedovi Sněmovny. ANO do funkce navrhuje Radka Vondráčka, ODS požaduje místo pro svého předsedu Petra Fialu. Piráti by uvítali spíš Radka Vondráčka, podle nich už má zkušenosti z doby, kdy byl místopředsedou.

ODS má dnes v plánu jednání s lidovci a Starosty a nezávislými. Také STAN a KDÚ-ČSL budou dnes o povolebním uspořádání diskutovat. TOP 09 se zatím do jednání příliš nezapojuje, nejprve totiž chce ustavit poslanecký klub.

Dneškem končí mandát poslancům, kteří byli zvolení před čtyřmi roky a svůj mandát letos neobhájili. První schůze nové Sněmovny by měla být 20. listopadu.

Podívejte se na reportáž z Televizních novin o středečním jednání politických stran:

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek