Babiš se sejde s TOP 09 a ODS! Přeruší se i jeho trestní stíhání?

Andrej Babiš a jeho ženy

Hnutí ANO zahájilo povolební jednání v neděli schůzkami s KSČM, STAN a ČSSD. O den později jednalo se zástupci hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury a KDU-ČSL. Tím ale maraton jednání ani zdaleka nekončí, i na úterý má hnutí naplánovavé důležité schůzky.

Těm by mělo předcházet ještě jednání předsednictva TOP 09, které se bude zabývat hlavně propadem ve sněmovních volbách a zároveň možnou výměnou stranického vedení – a to včetně předsedy Miroslava Kalouska.Schůzku s hnutím ANO má pak strana sjednanou na půl sedmou večer, už o hodinu později se pak sejde s druhým vítězem letošních voleb – ODS. Právě o koalici s občanskými demokraty Andrej Babiš v pondělí projevil zájem. „S ODS máme 103 mandátů. Z těch zkušeností, které jsem získal ve vládě, čím míň partnerů, tím je to lepší,“ prohlásil šéf vítězného hnutí.

Úterý by mohlo být pro ANO zásadní i z toho hlediska, že právě dnes by mohlo vyjít ve Sbírce zákonů osvědčení od Státní volební komise, že byl Babiš společně s Faltýnkem zvolen do Sněmovny. Tím by se přerušilo stíhání obou poslanců v souvislosti s kauzou Čapí hnízdo.

Kolotoč vyjednávání o nové vládě pokračuje – reportáž:

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek