Antilopa běhala po centru Jihlavy, chytit ji muselo 5 mužů naráz

Zvířata v zoo se připravují na zimu

Pobíhá si vesele ulicemi Jihlavy, auta kvůli němu musejí zastavovat. Vzácný chovný samec antilopy rodu Voduška Abok se zkrátka rozhodl, že vyrazí na výlet. Využil k tomu chvíli, kdy ho ošetřovatelé převáděli z letního výběhu do zimoviště.

„Lepší, když ho přitom uspíme, ale když jsme mu dali injekci, začal panikařit a zkoušel plot prorazit. Někde se mu to nepovedlo a na jiném místě už ano,“ komentoval útěk ošetřovatel jihlavské zoologické zahrady Martin Slepica.

Ošetřovatelé společně se strážníky antilopu naháněli po městě asi hodinu. Samec nakonec zaběhl na oplocený pozemek. Jenže ani pak neměli ošetřovatelé zdaleka vyhráno. Metr a půl vysokému a tři metráky vážícímu zvířeti se zpátky domů vůbec nechtělo.

Pěti statným chlapům se nakonec podařilo samce chytit a svázat mu nohy. Uprchlík pak putoval na korbu náklaďáku a zpátky do ZOO. Možná se inspiroval od jiného známého útěkáře z jihlavské ZOO. V centru města před lety chytali samce pandy červené.

Pandí samec dostal hned po svém návratu do ZOO přiléhavé jméno. Ošetřovatelé mu začali říkat Kajínek.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek