Anna zemřela v práci. Bývalá kolegyně popsala děsivé praktiky

Bombardování IS začalo

Devětapadesátiletá Anna zemřela v továrně německé firmy se sídlem v Trenčíně, když dostala infarkt. Podle portálu Pluska.sk lidé už roky upozorňují, že je po zaměstnancích společnosti požadováno příliš vysoké pracovní tempo, na které mohla doplatit i Anna.

„Tohle tempo starší lidé nemohou zvládnout,“ upozorňují podle Pluska.sk zaměstnanci, podle kterých je zázrak, že podobný osud nepotkal více lidí. Své osobní zkušenosti s prací u pásu popsala Erika (39) z Trenčína, která ve firmě pracovala.

„Práce u pásu je velmi náročná na psychiku a výdrž. Někdy ani nebyl čas se napít vody. O odchodu na toaletu ani nemluvím,“ řekla. Nejnáročnější situace byla v létě. „Zpocená jsem byla už v sedm ráno. Nedá se tam ani pořádně dýchat. Jedna velká hala, práce za zavřenými okny, žádná klimatizace. Doslova jsem se tam dusila,“ popsala pracoviště Erika. K dispozici měla prý jen pití, které se si sama donesla.

Erika kritizovala i přístup vedoucích. „Když se nestíhalo, tak na nás křičeli: Dělejte rychleji! Chovali se k nám jako ke krávám,“ řekla žena, která si stěžovala i na špatné finanční ohodnocení.

Ve firmě však vydržela dva roky, pak ale o zaměstnání přišla. „Dcera onemocněla a já jsem s ní musela zůstat doma. Jsem rozvedená matka dvou dětí, to opravdu nebylo příliš korektní. Vždyť jsem odpracovala skoro každý přesčas i soboty,“ řekla Erika.

Současní pracovníci společnosti upozornili, že sanitka do firmy přijela už několikrát. To potvrdila i Erika: „A to záchranáři nejezdili ke každému kolapsu. Stávalo se, že některá žena omdlela, nebo se jí udělalo špatně. Vedoucí ji vzala ven a za chvíli se opět vrátila k pásu.“

„Policie potvrdila, že žena zemřela bez cizího zavinění. Tímto chceme vyjádřit upřímnou soustrast její rodině,“ uvedla firma ve svém prohlášení. Ke kritice pracovních podmínek se odmítli portálu Pluska.sk vyjádřit.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek