Agresor vzal na vlastního otce sekeru! Sekal ho hlava nehlava

Sekera. Ilustrační foto

Jednačtyřicetiletý muž nejprve svému otci nadával. Slovní rozepře se ale zvrhla ve fyzický útok. Mladší z mužů vzal do ruky sekeru a začal druhého pronásledovat. Hádka se pak proměnila v boj o život sedmdesátiletého muže.

„Muž se útoku bránil holýma rukama, údery sekerou skutečně vykrýval rukama a jedinou pomocí byl útěk, který se mu nakonec podařil,“ řekl TV Nova mluvčí jihočeských policistů Milan Bajcura.

Napadenému se podařilo doběhnout k sousedům. Ti ho schovali doma, odkud si zavolal pomoc. Když syn svého otce ztratil z dohledu, jeho agresivita opadla. To už ale na místo dorazili policisté a krátce po činu útočníka zadrželi.

Ihned putoval do policejní cely. Odtud rovnou do vazby. Co bylo předmětem hádky obou mužů, zatím kriminalisté stále zjišťují. Napadený naštěstí neutrpěl žádné vážné zranění.

Agresora policisté obvinili a teď ho čeká soud. Útočníkovi za vraždu ve stádiu pokusu hrozí až osmnáctileté vězení.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek