Adama čekal šok! Ulovil štiku, která vyrostla v plastovém odpadu

Dříve průzračné moře v Karibiku připomíná smetiště

Průměr kolečka byl podstatně menší, než velikost ryby. Podle deníku The Sun musela štika do kroužku vplout, když byla ještě malá. Plast se však na ní udržel a když rostla, způsobil vážné poranění na jejím těle.

Mladík zraněné štice okamžitě pomohl. Plastový obal z jejího těla opatrně odstranil a rybu vypustil zpět do vody. „Vyletěla jako šíp. Myslím, že se jí bude dařit, když s tím dokázala přežít tak dlouho,“ popsal Adam.

Adam příspěvek zavěsil na sociální sítě, kde ho už sdíleli tisíce lidí. Jde totiž o další ukázku toho, jak negativní dopad má plast na přírodu. Adam poděkoval všem, kteří příspěvek sdíleli. Chce totiž zvednout povědomí o problematice odpadků v přírodě. „Zvedejte svůj odpad. Toto je plastový obal, který nezabere žádné místo ve vaší kapse, dokud nedojdete k odpadkovému koši,“ napsal Adam k fotce kolečka.

Mladý Kanaďan si myslí, že plast skončil v řece poté, co ho tam z ulice odvál vítr. „Odhazování odpadků je nepřípustné kdekoliv v přírodě,“ dodal Adam. „Moje fotografie jsou jasným důkazem toho, že i velmi malý kousek plastu může mít drastické následky pro přírodu,“ zakončil.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek