5 největších mýtů o investování

Bezpečně na internetu

Mýtus č. 1: Je těžké začít

Pokud jste nikdy předtím neinvestovali, může se zdát, že začít bude složité. Stát se investorem ale ve skutečnosti nebylo nikdy snazší než dnes. Abyste mohli začít, nemusíte být rozhodně burzovní makléř. Úplně nejsnazší je začít na peer-to-peer platformách, které jsou i v České republice stále oblíbenější.

Mýtus č. 2: Abych mohl vydělat hodně peněz, musím jich mít hodně

Toto možná platilo dříve, ale jak pro nákup akcií, tak i pro peer-to-peer investování už vám dnes stačí částky v řádu stokorun. Důležité je začít včas – a až vaše investice začnou přinášet výnosy, můžete je použít k dalšímu doplnění portfolia.

Mýtus č. 3: Ve svém portfoliu musíte mít přesně tento produkt

Spousta lidí vám bude dávat rady, že ke zbohatnutí potřebujete mít nějaký specifický typ investice. Často to ale není jeden konkrétní produkt, kterým vám přinese ten nejlepší výnos. Nejlepší radou je diverzifikovat (jít naproti rozmanitosti) a mít jasný investiční cíl.

Mýtus č. 4: Zlato je vždy tou nejlepší volbou

Můžete si myslet, že investovat do zlata je za každých okolností dobrý nápad. Pravdou ale je, že zlato je dobrou investicí jen v určitém období. Obecně je tedy dobré mít ve zlatě jen část svého portfolia. Jak ale ukázala finanční krize v roce 2008, zlato není vždy tou nejlepší obranou. Mnohem větší výnosnost tehdy přinášely státní dluhopisy.

Mýtus č. 5: Investování je velice riskantní

Žádná investice sice není bez rizika, ale vždy máte plnou kontrolu nad tím, kolik rizika jste ochotni akceptovat. I pokud jste spíše konzervativním typem, existuje spousta typů investic, do kterých můžete své peníze vložit.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek